Digitális érzelmi intelligencia, digitális egyensúly, digitális magabiztosság? Érdekes kifejezések, ugye? Vajon mit jelentenek? “Ősbemutató következik”!
„A Digital Intelligence, azaz DQ projekt egy – jelenleg főleg – délkelet-ázsiai országok együttműködésével létrejött kutatási projekt, amelybe azonban bárki bekapcsolódhat. A K+F projekt alapvető célja, hogy a digitális intelligenciát vizsgálja, illetve kísérletet tegyen az elméleti modell igazolására, pilot kísérletek keretében. A projekt 2016 júliusában indult, egyelőre 14 országban. „
Tehát a TÉR / IDŐ blog jóvoltából magyarul is olvashatunk a projektről, folytatásokban, az első részhez ide kattintva. A blog szerzője, Farkas Bertalan Péter a World Economic Fórum –Világgazdasági Fórum – oldalán találkozott ezzel a témával.
Miért fontos ez a téma a pedagógusoknak?
A pedagógusok, szülők, oktatási döntéshozók számára is fontos tudást nyújtó leírásból megismerhető pl. a digitális intelligencia 8 készsége, (mindegyik egy-egy készségcsomag valójában), amelyet meg kell tanítanunk a gyermekeinknek a sikeres digitális léthez. A projekt keretében egy önálló tanuláshoz és osztálytermi oktatáshoz is jól felhasználható online tananyag is elérhető angolul: http://www.dqproject.org/ és a http://www.izhero.net/ oldalon.
A teljes cikk itt olvasható:
http://moderniskola.hu/2016/09/hogyan-epul-fel-digitalis-intelligencia/?...

Új hozzászólás