Hirdetés

Könyv

Csak az (ügyvédem) pszichológusom jelenlétében
Csak az (ügyvédem) pszichológusom jelenlétében

Ha elég ideje vagyunk az ügyvédi pályán, akkor nap mint nap tapasztalhatjuk, hogy az ügyek megoldásához sokszor nem jogi, hanem inkább pszichológiai készségekre van szükségünk. Ennek ellenére ügyvédként nagyon keveset foglalkozunk a pszichológiai tudásunk fejlesztésével, és ezzel komoly előnyöktől esünk el.

Hol a boldogság mostanában?
Hol a boldogság mostanában?

„Itt az idő megkeresni a saját boldogságunkat,mert »majdnemkanállal« nem lehet levest enni.”

Hormonok forgatagában
Hormonok forgatagában

Sokat hallunk a hormonokról, de valójában keveset tudunk róluk. Max Nieuwdorp Hormonok című könyve azok számára íródott, akiknek elegük van a hormonális folyamatokat a köztudatban körüllengő „misztikus” ködből, és szeretnék tisztábban látni ezeknek az anyagoknak a szerepét szervezetünk működésében.

Botrány helyett szenzáció
Botrány helyett szenzáció

Miért gondolja a leendő olvasó, hogy valamiféle botrányos témát feszegető, társadalomkritikus könyvre számíthat, ha kézbe veszi Okszana Vaszjakina Seb című regényét? Mert az ismertetőkből kiderül, hogy a történet főhőse egy „fiatal orosz leszbikus nő”, sőt maga Vaszjakina is fiatal orosz leszbikus nő, ráadásul feminista. Ám a papírforma egyáltalán nem igazolódik: a könyv egy fiatal nőnek – magának a szerzőnek – nemrég elvesztett anyjával való ellentmondásos és kínzó kapcsolatáról szól. A gyerekkori és azóta is égető vágyról, hogy édesanyja szeresse, elfogadja őt, és a gyötrelemről, mert ez a vágy sohasem teljesülhetett be.

A felejtés dicsérete
A felejtés dicsérete

Negyvenéves kor fölött ne kezdj bele olyan történetbe, amelyben nevek is vannak – a közismert mondás jól tükrözi a felejtéshez való viszonyunkat: megpróbáljuk kinevetni, mert rettegünk tőle. A felejtést a legtöbben a memória hibájának, kihagyásának tartják, pedig – noha kóros formái is léteznek – alapvetően természetes, sőt egészséges jelenség.

Labancz Dániel – Orosz Ildikó: Nyugi! – Kamasztörténetek pszichológusszemmel aggódó szülők megnyugtatására
Labancz Dániel – Orosz Ildikó: Nyugi! – Kamasztörténetek pszichológusszemmel aggódó szülők megnyugtatására

„Érdemes kapcsolódó szülői módban lenni!”

A kamaszkor minden szülő félelme – egyszer csak azt vesszük észre, hogy az addig cuki, aranyos, babaillatú, jól nevelt és tündéri kisgyerekünk szinte egyik pillanatról a másikra mufurc, zárkózott, titkolózó, büdös, kritikus és elviselhetetlen alakká változik. A Nyugi! a pszichológus évtizedes tapasztalatával, valós történeteken keresztül igyekszik a szülőket felkészíteni és átsegíteni ezen a nehéz és küzdelmes időszakon.

Táncoló fák
Táncoló fák

Terápiás történetek és módszerek a Mosoly Alapítvány kincsestárából

A Mosoly Alapítvány huszonöt év alatt felhalmozott tudása, terápiás tapasztalatai és a működésének fontos esettanulmányai, történetei elevenednek meg abban a könyvben, amely nemrég jelent meg elsősorban szakemberek számára.

Pléh Csaba Árnyak
Pléh Csaba Árnyak

Pléh Csaba pszichológus, nyelvész, akadémikus számos tudományos munka publikálása után, a karanténok idején kezdett bele az Árnyak megírásába. Emléket akart állítani mindazoknak a tudósoknak és tudós barátainak, akikkel tanulmányai kezdetétől a pályája során együttműködött, akik hatással voltak életére és gondolkodására. A személyes hangvételű portrék azonban csak részben rajzolták ki saját életét, így a kötet első részében megismerhetjük izgalmas sorsú családját a Szibériából katonafeleségként érkező orosz apai nagymamától és az asztalos nagypapától egészen a családját jóslásból eltartó anyai nagymamáig. A dorogi bányavidéktől a pesti Mester utca környékén át vezetett Pléh Csaba útja az egyetemi, majd a nemzetközi tudományos világba. Az Árnyak izgalmas életrajz és személyes hangú tudománytörténet. Pléh Csaba (1945) pszichológus, nyelvész, akadémikus.

Érdi Péter–Szvetelszky Zsuzsanna: Repair
Érdi Péter–Szvetelszky Zsuzsanna: Repair

Pazarlás, eldobható termékek, tönkrement eszközök és tönkrement kapcsolatok. Vajon milyen összefüggés van a körülöttünk gyorsan cserélődő tárgyak és emberi viszonyaink között? Miért van értelme megjavítani a dolgokat, sőt, miért lehet értékesebb egy megjavított tárgy, kapcsolat, mint az eredeti? 

Könyvajánló - Nem a tünetek megszüntetése, hanem a megértés a fontos
Könyvajánló - Nem a tünetek megszüntetése, hanem a megértés a fontos

Az Egyedien emberi – Autizmus más megközelítésben című könyv már százezreknek – szülőknek, családtagoknak, barátoknak – segített megérteni az autizmussal, ADHD-val és Asperger-szindrómával élőket. A kötet szerzője, Barry M. Prizant a világ legelismertebb autizmussal foglalkozó szaktekintélyei közé tartozik, ötvenéves kutatói és nemzetközi tanácsadói tapasztalattal.

1234
Hirdetés
Hirdetés