Hirdetés
Mipszi

Kevésbé hatékony az edzés, ha stressz kapcsolódik hozzá

Gyakori probléma, hogy amikor az ülő életmódot folytató ember edzeni kezd, óriási, nemritkán irreális elvárásokkal fog a projektbe, így aztán hamar csalódik, illetve energiával sem bírja a gyakorlatokat, tehát előbb-utóbb leáll. 

Kevésbé hatékony az edzés, ha stressz kapcsolódik hozzá

A szakemberek szerint a stresszes edzések kevésbé hatékonyak, mint a túlzott elvárás nélküli tréningek. A University of Michigan munkatársai azt vizsgálták, milyen motivációval kezdenek edzeni a nők, és a folyamat során hogyan változnak érzéseik, illetve hogyan viszonyulnak magukhoz az eredményekhez.

„A többségünkben az a hagyományos kép él, hogy legalább 30 percig nagy intenzitású edzésprogramban vegyünk részt, ugyanis így fogyhatunk, és egészségünket is ez garantálja. Hiába léteznek új kutatások az alacsony intenzitású, rövidebb ideig tartó edzés hatékonyságáról, a többség egyáltalán nem hiszi el, hogy ez is releváns opció, esetleg még nem is hallott róla” – mondja a kutatást vezető Michelle Segar.Úgy gondolja, hogy a hagyományos megközelítés már csak azért is problémás, mert az emberek így könnyen elveszítik motivációjukat. Túl sokat várunk magunktól, törvényszerűen csalódunk, ezért feladjuk a próbálkozást, mielőtt eredményt érnénk el.„A fontos az elvárások és a nyomás helyett inkább az volna, hogy kedvünk legyen mozogni, és élvezzük az edzésformát, amit választottunk. Ez az, ami hosszú távon igazi eredményekhez vezet” – teszi hozzá a szakember.

 

 

Hirdetés

2025-02

Éves előfizetés
Éves előfizetés
Következő szám megjelenése: 2025-08-21
Befizetési határidő: 2025-08-06
nap | óra | perc | mp
Kosár Előfizetek
Hirdetés
Kiemelt partnereink