

Az idősek nem félnek a közösségi médiától
A Michigani Állami Egyetem kutatás azt mutatta, hogy sok idős ember élvezettel használja ki a közösségi média lehetőségeit, és ez segít nekik leküzdeni a magányt, sőt még az egészségüknek is jót tehet.

Az eredmény ellentmond annak a közhiedelemnek, mely szerint az idős embereket nem érdekli, illetve nehezen kezelik a közösségi technológiákat, például az e-mailt, az azonnali üzenetküldést, a Facebookot, a Twittert vagy a Skype-ot. Az egyetem kutatója, William Chopik, a Cyberpsychology, Behavior and Social Networking szaklap online kiadásában megjelent tanulmányához közel 600 hatvannyolc év átlagéletkorú amerikai személy közvélemény-kutatási eredményeit elemezte. Kimutatta, hogy több mint 95 százalékuk „bizonyos mértékben” vagy „nagyon” elégedett a közösségi technológiákkal, 72 százalékuk pedig nem ellenzi az új technológiák használatának elsajátítását. „Az állítólagos digitális megosztottság ellenére az idős emberek nagy része használja a technológiát szociális hálózata fenntartására és az élete megkönnyítésére. Az idősebb népesség egy része valójában ugyanolyan gyakran használja ezeket a technológiai eszközöket, mint a fiatalabb felnőttek” – mondta Chopik az egyetem sajtótájékoztatóján
Chopik és munkatársai azt is kimutatták, hogy a közösségi technológia használata a magány alacsonyabb szintjével hozható összefüggésbe, ami viszont jobb fizikai és mentális egészséggel jár együtt. A közösségi médiát használó idős emberek általában elégedettebbek az életükkel. A depresszió kevesebb tünetét mutatják, és ritkábban szenvednek krónikus betegségekben, például magas vérnyomásban és diabéteszben. A kutatók ugyanakkor hangsúlyozták, vizsgálatuk nem bizonyítja, hogy a közösségi média használata közvetlenül javítaná az egészségi állapotot.
2025-02


Ezeket olvastad már?


