
Cikksorozatunkban bemutatjuk konferenciánk főbb témáit és előadóit – Dr. Purebl György
Miért kap valaki Nobel-díjat, ha egész életében a muslicák párzási szokásait kutatja? Igaz-e, hogy a csillagászati ritmusok a génjeinkben vannak? Lehet, hogy a kialvatlanság hizlal? Az előadásban áttekintjük azt, hogy az alvás és a biológiai ritmusok kutatása hogyan
értékelődött át a tudomány szemében és jutott el az ezotéria bélyegétől a Nobel-díjig, miközben a kutatók nem változtak. Mint ahogyan az ember sem változott. Évezredek óta ugyanazok a túlélésre kódolt, ősi mechanizmusok befolyásolják testi folyamatait és cselekvéseit. Az ember tehát nem változott – de folyton változtatott! És ettől nem lett feltétlenül boldogabb, sem egészségesebb. De akkor hogyan tovább?
A konferenciára ide kattintva jelenetkezhet
Miben nyújt segítséget ebben a témakörben Dr. Purebl György előadása?
Hölgyeim és Uraim! Helyezkedjenek el kényelmesen, nyugodtan készítsék elő magunknak a kortyolgatni és csipegetni valókat, majd adják át magunkat a teljes ráhangolódás élményének: hogyan szól rólam a téma? Nos, ez alkalommal bőven lesz lehetőségünk önismeret-szerzésre, újragondolhatjuk saját jónak – vagy éppen rossznak – tartott szokásainkat, új gondolatokat szerezhetünk törekvéseinkhez, melyek a vágyott harmónia eléréséről szólnak.
Vegyünk példát mindazokról, akiknek ez sikerült.
Kérdések, amelyekre az előadásból válaszokat kaphatunk:
- Mi köze a cirkadián ritmusnak az elhízáshoz?
- Mi köze a cirkadián ritmusnak a szív- és keringési rendszer betegségeihez?
- Mi köze a cirkadián ritmusnak a 2-es típusú diabéteszhez?
- Mi köze a cirkadián ritmusnak a szexualitáshoz?
- Mi köze a cirkadián ritmusnak a napfényhez, hőmérséklethez?
- Mi köze a civilizációnak a cirkadián ritmushoz?
Minden mindennel összefügg!
Ma már tudjuk, hogy az ép cirkadián ritmus a fenntartható egészség egyik alapja, megzavarodása pedig a jelenkor legnagyobb egészségügyi problémáihoz vezet: elhízáshoz, kettes típusú diabéteszhez, depresszióhoz és szív-érrendszeri betegségekhez.Jó lenne megtanulni tisztelni saját testünket, belső szükségleteinket. Jó lenne hallgatni a „belső hangra”, jó lenne a belső természetünket követő törvények szerint élni, harmóniában a világgal. Jó lenne, ha a gyermekeink készen kapnák tőlünk ezt a tudást!
„Nem kell mindig nagy traumát keresni a betegség mögött. Sok pici dologból jön össze.” (Dr Purebl György gondolatai a betegségről)
