
Ahhoz, hogy megértsük, milyen esetekben okoz fejfájást a stressz, szükség van fejfájós és nem fejfájós alanyok vizsgálatára is – köztük olyanokra, akik jelentős stresszt élnek meg az életükben.
Időnként talán Ön is megéli a stressz kellemetlen következményeként jelentkező kínzó fejfájást. A Mindennapi Pszichológia februári számában ezt a problémát járja körül a Stresszelek, ezért fáj a fejem… fáj a fejem, ezért stresszelekcímű tanulmány, amelynek szerzői résztvevőket keresnek további kutatásaikhoz:
Fejfájósokat és NEM FEJFÁJÓS KONTROLLszemélyeket is!
Ahhoz, hogy megértsük, milyen esetekben okoz fejfájást a stressz, szükség van nem fejfájós alanyok vizsgálatára is – köztük olyanokra, akik jelentős stresszt élnek meg az életükben és mégsem fáj a fejük. Amennyiben úgy érzi, ilyen résztvevőként szívesen vállalkozik arra, hogy hozzájáruljon a fejfájás hátterének alaposabb megértését szolgáló kutatás sikeréhez, kérjük, olvassa el az alábbi felhívást:
Felhívás Agykutatásra!
Olyan egészséges, jobbkezes, 20-50 év közötti hölgyeket és urakat keresünk, akik az elmúlt időszakban több jelentős negatív eseményt éltek át, például a munkahelyükön, a családi életükben vagy pénzügyi szempontból.
Ha esetleg nem érte különösebb stressz, de érdeklődik a kutatásunk iránt, akkor is jelentkezhet, kutatásunkhoz ilyen résztvevőket is keresünk!
Arra vagyunk kíváncsiak, hogyan működik az agy nyugalomban és különböző feladatok végzése közben, melyet agyi Mágneses Rezonancia vizsgálattal (közismertebb nevén koponya MR-rel) fogunk vizsgálni.
Aki szívesen részt venne, kérjük, írjon az agykutatas.sote@gmail.com e-mail címre, ahol további tájékoztatást kaphat a vizsgálatról.
Az üzenet tárgyának kérjük, adja meg az „Egészséges önkéntes” jeligét!